top of page

Analizējot komponentu ražošanas nozari, kas iesaistīta mājdzīvnieku preču ražošanā, mums jāatzīst fakts, ka tirgu pārpludina zemas kvalitātes produkti, kas nav tikai īslaicīgi, bet bieži kaitē dzīvnieku veselībai.

Pārsvarā elastīgās suņu rotaļlietas sastāv no vulkanizētas gumijas, kas satur smagus, toksiskus metālus un mīkstu PVS, plastizolu vai sliktas kvalitātes vinilu, kas tiek plastificēts ar bīstamiem ftalātiem un citiem veselībai bīstamiem plastifikatoriem.

Mūsu izstrādātāju komanda saskārās ar faktu, ka līdz šim netika veikti nekādi nopietni pētījumi Eiropā, un nebija izstrādāti standarti, kas izvirzītu vairākas prasības mājdzīvnieku rotaļlietu un aksesuaru ražotājiem, kas samazinātu potenciālus riskus, kas var kaitēt dzīvnieka veselībai.  Mēs īstenojām vērienīgus, bet cerams, ka sasniedzamus mērķus- radīt augstas kvalitātes rotaļlietas dzīvniekiem, vienlaikus piemērojot mūsdienīgas tehnoloģijas un izmantojot drošus materiālus, kas nesatur kaitīgas sastāvdaļas.

Projekta sagatavošanas procesā,  pamatojoties uz veterinārārstu, biologu un cienījamu suņu audzētāju ieteikumiem, mēs iepazināmies ar Teksasas universitātes pētījumu par dažu ķīmisko vielu bīstamību dzīvnieku veselībai.

 

Universitātes pētījumu rezultāti parādīja, ka vinilftalāta (Bsphenol-A) iekļūšana suņu ķermenī var izraisīt hormonālās izmaiņas, reproduktīvos traucējumus, neauglību un palielina  vēža risku. Turklāt,smagie metāli un to kombinācijas ir ļoti toksiskas, var uzkrāties audos, izraisot vairākas neiroloģiskas slimības.

Attiecībā uz ražošanas kvalitātes standartiem tika nolemts izvēlēties Eiropas Rotaļlietu drošuma direktīvas standartus bērniem - EN 71 daļas 3 un 9 *, REACH un RoHS.

Tādējādi materiāli, kurus izmanto mūsu ražošanas procesā, ir piemēroti ne tikai dzīvnieku produktu ražošanai, bet arī drošai bērnu rotaļlietu ražošanai. BaxterToys Rotaļlietas izgatavotas no augstas kvalitātes termoplastiskajiem polimēriem - Forplast Z. Šis unikālais materiāls ir speciāli izstrādāts sadarbībā ar Vācijas dzīvnieku rotaļlietu laboratoriju un ir mūsu kompānijas "know-how".

 

Forplast Z - ir hipoalerģisks un netoksisks materiāls, kas ir bez smaržas, mīksts, bet kam ir neticamas izturības īpašības, zems kompresijas līmenis un mazs blīvums.

 

Tas nesatur smagus un toksiskus metālus (piemēram, svinu), un tas ir arī bez PVC un ftalātiem.

No Forplast-Z izgatavotās rotaļlietas ir izturīgas un elastīgas, var izturēt vairākus kodumus, turklāt tās ir pārstrādājamas. Forplast-Z ir ūdensnecaurlaidīgs un, pateicoties zemam īpatnējam svaram, neslīkst ūdenī, kas ir svarīgs spēlēm ar dzīvniekiem brīvā dabā un ūdenī. Rotaļlietu modeļi tiek izstrādāti sadarbībā ar kinologiem, suņu audzētājiem un treneriem.

EN 71 71. panta 3. un 9. punktā minēto ierobežojumu mērķis ir mazināt dažu potenciāli toksisko elementu ietekmi uz bērniem, ņemot vērā rotaļlietu iespējamo bojājumu un sakarā ar to mazu daļiņu uzņemšanu mutē, ādas pakļaušanu un saskari ar gļotādu.

Rotaļlietu drošības direktīva EN 71, 9. daļa nosaka prasības migrācijai un bīstamu organisko savienojumu saturam rotaļlietās, mijiedarbojoties ar bērnu saskaņā ar normālo bērna uzvedību. Direktīva aizliedz alergēnu smaržvielu un bīstamu plastifikatoru un ftalātu izmantošanu.

Eiropas rotaļlietu drošības direktīva EN 71 3. daļā noteikti maksimāli pieļaujamie 19 ķīmisko elementu migrācijas ierobežojumi, tostarp smagie un toksiskie metāli.  Ierobežojumi sastāvdaļās, kas satur kancerogēnas, mutagēnas ķīmiskas vielas un vielas, kas ir toksiskas cilvēka reproduktīvajai sistēmai, aizliedz noteiktu alergēnu klātbūtni un citas prasības attiecībā uz materiāliem bērnu rotaļlietu ražošanai

bottom of page